2.4. Nagrody i wyróżnienia

Poniższa tabela prezentuje wybrane nagrody otrzymane przez Grupę mBanku w 2014 roku.

Oferta produktowa i jakość obsługi klientów
2-4-1

W konkursie „World’s Best Internet Banks" mBank otrzymał nagrodę za najlepsze serwisy transakcyjne dla klientów detalicznych i korporacyjnych oraz nagrodę „Najlepszy bank w zakresie trade finance” w Polsce od magazynu Global Finance.

2-4-2

W konkursie „Distribution & Marketing Innovation in Retail Financial Services” organizowanym przez Efma oraz Accenture mBank zajął:

1. miejsce w kategorii „The Most Disruptive Innovation”

1. miejsce w kategorii najbardziej obiecującego pomysłu („The Most Promising Idea”) dla kredytu w 30 sekund

1. miejsce w kategorii codziennej bankowości („Everyday Banking”) dla mOkazje.
2-4-3 W 5. edycji plebiscytu Złoty Bankier, organizowanego przez portal finansowy Bankier.pl oraz firmę PayU, mBank zwyciężył po raz czwarty i zdobył nagrody za najlepsze konto osobiste, najlepszy bank dla firm oraz najlepszy bank w social media i otrzymał główną nagrodę konkursu - statuetkę Złoty Bank.
2-4-4 W 7. edycji rankingu serwisu jakoscobslugi.pl, mającym na celu wyłonienie najbardziej przyjaznej firmy na podstawie opinii konsumentów oraz wyników badania ankietowego na grupie 15 tys. respondentów, mBank otrzymał dwie Gwiazdy Jakości Obsługi za bankowość tradycyjną oraz bankowość internetową.
2-4-5 Po raz trzeci mBank zwyciężył w rankingu „Jakość na bank TNS Polska”, zorganizowanym przez TNS Polska, Deloitte i Puls Biznesu. Tajemniczy klienci odwiedzili oddziały 21 banków, oceniając standardy obsługi klienta.
2-4-6 Eksperci firmy doradczo-badawczej Celent Research, zajmującej się pomocą instytucjom finansowym w formułowaniu kompleksowych strategii biznesowych i technologicznych, przyznali mBankowi pierwsze miejsce w kategorii "Digital Model Bank". 
2-4-7 W konkursie „Bank Innovation Awards”, zorganizowanym po raz drugi przez Bank Innovation - jeden z wiodących amerykańskich serwisów finansowych specjalizujących się w tematyce innowacji w bankowości - mBank został doceniony za uruchomiony w 2013 roku nowy serwis transakcyjny (Nowy mBank).
Działania marketingowe mBanku
2-4-8 Zespół mBanku odpowiedzialny za połączenie marek MultiBank, mBank i BRE Bank, został doceniony w konkursie firmy Mediarun i otrzymał nagrodę Grand Prix w konkursie Dyrektor Marketingu Roku 2013.
2-4-9 mBank znalazł się w gronie najlepszych firm w pozyskiwaniu talentów w konkursie Employer Branding Stars, organizowanym przez HRstandard.pl, portal branży zarządzania kadrami (HR), i Employer Branding zajmując dwa 1. miejsca w kategoriach: najlepsza strona kariery (www.bankowetalenty.pl) oraz najlepsze materiały rekrutacyjne.
2-4-10 Koncepcja rebrandingu marki mBank została uznana jedną ze 100 najlepszych na świecie w plebiscycie Rebrand 100 Global Awards 2014.
Działalność maklerska
2-4-11 Dział analiz Domu Maklerskiego mBanku po raz kolejny zajął 1. miejsce w corocznym rankingu magazynu Forbes (opartego na opiniach inwestorów instytucjonalnych, którzy oceniają departamenty analiz domów maklerskich, z którymi współpracowali na przestrzeni ostatniego roku).
2-4-12 Giełda Papierów Wartościowych po raz dwudziesty czwarty wyróżniła liderów polskiego rynku kapitałowego. Dom Maklerski mBanku został nagrodzony w dwóch kategoriach: za największą liczbę wprowadzonych spółek na Głównym Rynku w 2013 roku orazza najwyższy udział w obrotach sesyjnych akcjami i prawami do akcji na rynku NewConnect.
Nagrody dla kierownictwa Banku i inne
2-4-13 W 3. edycji konkursu Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, mBank został uznany za Najbardziej Innowacyjny Bank 2013 roku, a Prezes Cezary Stypułkowski otrzymał tytuł Człowieka Roku.
2-4-14 Stopa zwrotu w wysokości 327% z inwestycji w akcje mBanku w przeciągu ostatnich dziesięciu lat zagwarantowała Bankowi 1. miejsce w rankingu Złota Akcja Biznes.pl organizowanym przez biznes.pl - jeden z najpopularniejszych portali ekonomicznych w Polsce.
2-4-15 W konkursie dla spółek giełdowych „The Best Annual Report”, organizowanym przez Instytut Rachunkowości i Podatków, raport roczny Grupy mBanku otrzymał prestiżowe wyróżnienie dla najlepszego raportu rocznego 2013 roku – The Best of the Best.